Čadová Marcela

ČADOVÁ MARCELA (*1975)

Marcela Čadová (*1975)

ultramaratonkyně, mistryně ČR v běhu na 24 hodin

V současnosti patří do české elity ultraběhání. Geny se zkrátka nezapřou, vždyť její táta je triatlonová legenda Milda Bayer. S běháním začala relativně pozdě, ale jak říká a potvzuje i její otec, věk je jenom číslo a vše je o hlavě. Výška a sportovní postava ji v dětském věku zavedla do sportovního střediska košíkové brněnské Zbrojovky. Do kolotoče běžeckých závodů se zapojila až ve třiceti, kdy s tátou poprvé zkusila půlmaratón a poprvé ho také porazila. Pak vše nabralo rychlý spád. Na maratonech a ultramaratonech přišly úspěchy. Borák, Hostýnká osma, Brněnský masakr a samozřejmě Moravský Ultramaraton. V roce 2019 byla oceněna jako nejlepší sportovkyně okresu Blansko. V letošním roce, i přes pandemií omezené možnosti závodění, dosáhla vynikajících výsledků, když doběhla na 5.místě při MČR ve běhu na 100 km v Plzni a hlavně získala titul Mistryně republiky v běhu na 24 h v Kladně. Dle jejích slov tím potvrzuje, že v této sportovní rodině, není zakládem jen píle a talent, ale i snaha se neustále zlepšovat a hledat další výzvy.