KOB

KOLEM OKRESU BLANSKO – KOB 2021 

Není potřeba být „běžec“ ani být „ultra“, stačí mít chuť poznávat.

Již 6. ročník poznávání, běhání a putování Kolem Okresu Blansko zaznamená další kilometry etapových tras. Proběhneme či projdeme místa, které jsou spjaty s často pozapomenutou  starou pověstí. 

 POVĚSTI BLANENSKA                                                      

„Začarovaná místa, tajemné postavy, kouzla, záhady a pověsti.“ Mohou se vztahovat k lidem, k místům, jeskyním, hradům a zámkům, ale i třeba ke stromům, zvonům apod.. Ty populární, jako je pověst o Macoše, asi  všichni dobře známe. Budeme snažit „objevit“ místa, už ne pro všechny známá. A samozřejmě potkáme spoustu dalších zajímavostí. Trasy jsou opět zvolenyi tak, aby se se jich kromě běžců, mohli zúčastnit chodci, cyklisté a že to jde i s kočárem nám ukázali Eva a Robert Šamonilovi 🙂 ,Dozvíme se o Kamenné svatbě, studánce U Otylky, zámku Kunštát nebo místě zvaném Kolohnát u Adamova. Mapu a popis trasy vždy zveřejníme. Vzhledem k nejisté pandemické době, budeme vyhlašovat termíny společných startů podle aktuální situace.

Co nás čeká:
KOB 2021 = 5 etap, 5 pověstí a Svatojánská noc

1. etapa: KAMENNÁ  SVATBA (z důvodů vládních opatření individuálně)  

2. etapa: KOLOHNÁT

3. etapa: SVATOJÁNSKÁ NOC na Malém chlumu, 23.6.2021

4. etapa: STUDÁNKA OTYLKA

5. etapa: KANIBALSKÁ

KOB 2021 chce zůstat motivem k překonání přirozené osobní lenosti a přináší možnost sdílet zážitky s kamarády „objevovaní“ neznámých míst.

Pravidla: Vlastně žádné nejsou, vše je na Tobě. Můžeš běžet, jak chceš, s kým chceš a vlastně i kdy chceš. Účast na společném startu není podmínkou, uvítáme hlášení o zdolání tratě (stejně tak není podmínkou zdolání na jeden zátah) na e-mail: kolemokresu@seznam.cz (uvádí se jméno a příjmení, ročník narození, bydliště nebo oddíl, den zdolání trasy). Těšíme, že na stejnou adresu budete posílat nejen vaše připomínky a další náměty, ale i fotky, filmy, zážitky. Pro účastníky všech čtyř etap vyrobíme pamětní dárek. Společná je cesta a cíl.

Akci jsme vymysleli původně pro běžce, jako alternativu setkávání těch, kteří nechtějí objíždět stále stejná místa závodů, upřednostňují běh v přírodě a rádi poznávají nová zajímavá místa. A chtěli jsme ukázat, že za nimi nemusíme jezdit nikam daleko za hranice či dokonce za oceán. Přidali se chodci i cyklisté a společně jsme vytvořili partu Kobáků 🙂

Facebook

Věříme, že KOB 2021 bude zase možnosti užít si společných společných startů v partě. Stále platí, že vyrazit může každý dle svého uvážení s patřičnou dávkou opatrnosti a ohleduplnosti. A nemusí jen v době vyhlášení společné akce. Také letos plánujeme závěrečné setkání s oceněním úspěšných absolventů všech etap, proto jsme zřídili tabulku. Budeme rádi, když zápisů bude přibývat. Zprávy o zdolání (jméno, bydliště nebo oddíl, datum) posílejte na e-mail: kolemokresu@seznam.cz

Z historie KOBu