Aktuality

NOVÁCI V KOTLÍKU02.02.2022
Další sezónu klubových pořadů startujeme ve středu 9.února. Zdenál Oskeruše Špíšek pozval na Ulitu „domácí“ Renatu Žilkovou a Zdendu Nováka. Můžeme se těšit o povídání o cestách, o lezení v jeskyních včetně nových objevů, o muzice a sportu i šití na míru. Nebojte se, přinde i na ovce a kočky 🙂 Začínáme v 19:00 hodin.

TABULKA ANI NESTAČILA01.01.2022
Popáté, tedy Již tradičně, jsme se sešli na Sportovním ostrově, abychom během oslavili Nový rok. V pravé poledne startovala Dvouhodinovka kroužení kolem baseballového hřiště, na okruhu, který měří bez pár metrů jeden kilometr. Pochybnosti o tom, že se po Silvestru nikomu nebude chtít, rozptýlil zápis do startovní listiny, která se rychle zaplnila, že připravené řádky ani nestačily. A byla to i zvučná jména světa běhu a triatlonu: Dan Orálek, Milda Bayer, Lenka Horáková, Marci Čadová a mnoho dalších. Není třeba pravidel, stáčí počítat kola. Kdo chtěl odpočinout mohl, stejně jako střídat běh s chůzí. A občerstvovačka taky byla, vždy někdo nějakou dobrotu přiveze. Nejvíc koleček nakroužil Dan, jeho 31 koleček je nový rekord akce. A stejně tak výkon Lenky, nejlepší z děvčat s 27 kolečky.

NOVOROČNÍ DVOUHODINOVKA JAKO PRVNÍ VÝZVA  27.12.2021
Odstartuje už popáté na blanenském sportovním ostrově v pravé poledne na Nový rok. Zveme všechny a není nutné nepřetržitě běžet celé dvě hodiny. Každé kolečko na okruhu kolem bejsbolu se počítá a oběhnout nebo obejít areál znamená absolvovat téměř přesně jeden kilometr. To je ideální míra. Každý si zde může zvolit nebo ověřit kolik okruhů (kilometrů) stihne zdolat během dvou hodin. Není to i pro Tebe ta správná první výzva přicházejícího roku?

ZVADLO NA VÁNOČNÍ SETKÁNÍ RAJBASÁKŮ 17.12.2021
Stalo se již tradicí, že se organizátoři a příznivci festivalu Rajbas scházi na Štědrý den. Po několika setkáních a plavbách na blanenském lomu, se místo přesunulo na pláž nádrže Palava a vloni jsme se za deště poprvé sešli u Salmova splavu na Sportovním ostrově. A tam Vás zveme na 10:00 hodin i letos. Těšíme se, že s sebou vezmete dobrou náladu, trochu cukroví nebo něco do svařákového kotlíku, muzikanti nástroje a Ti odvážnější i plavky a obuv do vody. Pozvání šiřte, zváni jsou všichni 🙂

Druhý ročník WAU je za námi26.11.2021
Druhý ročník WAU – přehlídky dobrodružných prezentací dětí a mládeže je za námi!

Stejně jako loni se i druhý ročník WAU odehrál v zázemí Domu přírody Moravského krasu. Jen tentokrát ne na Mikuláše, ale 17. listopadu. Doufáme, že toto datum se v budoucnu stane tradičním termínem WAU. Více...


Kdo si odvezl RAJBASÁKY? 25.11.2021

Soutěž neprofesionálního filmu Okem dobrodruha je součástí festivalu už 21 roků. Autoři zde nezískají sošku amerického Oskara ani českého Lva, ale našeho Rajbasáka, vyrobeného z krasového vápence a železa. Letos si autor Václav Wetu Šimek odvezl hned dva Rajbasáky. Jeho vítězný film JADRAN, o zážitcích dětí z vodáckého oddílu Kadet, ocenila jak odborná porota, tak diváci a porota k udělení Ceny Srdcaři.cz. Za druhé místo si převzal Rajbasáka Petr Mazáč s filmem CUYABENO - AMAZONIE. Zavedl nás do amazonského pralesa v Ekvádoru. Námět třetího oceněného film PETRA našel Tibor Imre v atmosféře jordánského města, o jehož existenci si dlouho vyprávěli jen beduíni.


RAJBAS JE ROZJETÝ VLAK18.11.2021

vnímáme nepříznivou situaci a jsou chvíle, kdy bychom celou akci nejraději odvolali. Pak však potěší, když se dozvíme, kdo se všechno chystá přijet a nejde zklamat nápisem „Zrušeno“. Je to už natolik rozjetý vlak, že brzdit nejde. Včera proběhl dětský Rajbas na Domě přírody Moravského krasu a byla to moc pěkná akce i za dodržení protipandemických opatření. O víkendu dveře kina i Dělňáku budou otevřeny. Vstup do prostorů bude podmíněn obdržením festivalového náramku (zakoupením vstupného) pouze těm, kteří splní dané podmínky (očkovaní, prodělání, test). Dobrá zpráva je, že opět bude možnost setkání okořenit přípitkem imunitně posilujícího nápoje z pohorské továrny lihovin „Čížek a Skácel“ - partnera festivalu. Jeskynní kapky Macocha alk. 40% obj., jsou nejchvalněji doporučená žaludeční hořká lihovina z bylin Moravského krasu


WAU!! Právě začal festival Rajbas!17.11.2021
První festivalový den proběhl ve znamení druhého ročníku WAU - přehlídky dobrodružných prezentací dětí a mládeže, která se uskutečnila dnes v Domě přírody Moravského krasu. K vidění bylo celkem sedm prezentací malých dobrodruhů. A o čem děti povídaly? Třeba o prvních zážitcích na skialpech, jeskyních, prázdninových výletech, o dovolené v Chorvatsku anebo v Austrálii. Tři nejpovedenější prezentace budou k vidění ještě jednou v sobotu ve 13:15 přímo na velké festivalové scéně v Dělnickém domě.

Přibral na váze?16.11.2021
Zjistíme na Rajbasu. Letos si společně s parťákem Radkem Radarem Grohem připsal další světový prvovýstup. Stanuli na vrcholu nepálské sedmitisícovky Baruntse. Špatné počasí jim pak dlouho znemožňovalo sestoupit a značně zdramatizovalo návrat. Bojovali o holý život. Uvázli v mlze, sněhové vánici a s tenčící se zásobou jídla. „Fyzicky jsme dobití, zhubl jsem jedenáct kilo za týden. Ve vyčerpání vás přepadnou různé myšlenky, ale nesmíte si zoufat. Dokud se zvedá hruď, je o co bojovat,“ tvrdí Mára Holeček, dvojnásobný držitel mezinárodní ceny Zlatý cepín.